• Konur 2 Sk. 67/4 Kızılay/Ankara,
 • +90 (532) 445 62 42, +90 (312) 418 08 11
 • bilgi@mumtazyuce.com
 • H. içi 08:00 - 20:00
  H. sonu: 08:00 - 18:00
Konur 2 Sk. 67/4 Kızılay/Ankara

Makaleler

 1.  Cosmetic Gynecology
  a.Vaginal Reguvenation (Vajina Gençleştirme)
  b. Vaginoplasty (Vajina Düzeltme)
  c. Wide Vagina (Geniş Vajina Daraltma)
  d. G. Spotplasty (G Noktasının Ortaya Çıkartılması)
  e. Thin Labia Labioplasty (İnce Labia Labioplasti)
  f. Thick Labia Labioplasty (Kalın Labia Labioplasti)
  g. Hoodoplasty (Clitoral Plasty)
  h. Hymenoplasty
  i. Perihoplasty 

Labioplasty: Labioplastinin cerrahi onarım amacı ve buradaki düşünce labiaları (iç dudakları) küçülterek hem hijyenik hem de görünüm (estetik) açısından düzgün hale getirmektir.

Kadın genital organlarının yapısı ırka ve kişinin hormon salgısına bağlı olarak değişkenlik gösterir. İç dudaklar uzun, kalın, asimetrik olabilir. Bu ameliyatın asıl gayesi hijyenik olmakla birlikte estetik açıdan da önem taşır. Uzun, etli ve kıvrımlı labiominörlerin kıvrımları arasında mikrop barındırdığı gibi sık sık mantar enfeksiyonlarının oluşmasına neden olur. Modern giyimde külot kenarlarına sıkışma, dışa taşma, kabarıklık hissi ve ilişkide içeri kıvrılma, ilişkiyi zorlaştırma gibi sıkıntılar yaratır. Labioplasti ameliyatı lokal anestezi ile 30-45 dakikada yapılır. Kişi ameliyattan sonra yürüme, güncel işlerini yapar. Labioplasti de eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş almaya gerek yoktur. Yara 1 haftada iyileşir.3-4 hafta sonra ilişkiye izin verilir.

Vajinoplasty: Vajen dokusunun doğum, müdahaleler ve cinsel ilişkiye bağlı olarak bollaşması, sarkmasıdır. Bollaşma ve sarkmaya bazen mesane de eşlik eder sarkar, kadın idrarını da kaçırır. Genişlemiş vajinadan ilişkide kadın ve erkek zevk alamaz cinsel doyuma ulaşamaz bazen kadın ilişki esnasında veya günlük işlerini yaparken idrarını kaçırır. Bu psikoloji içinde olan kadın hep ilişkiden kaçmaya çalışır. Vajen daraltma (Vajinoplasty) ameliyatı ile vajina eski sıkılığına kavuşturulur. Doğum operasyonlarına bağlı vajen içinde oluşan ve ilişkide ağrıya neden olan nedbe dokuları da düzeltilir. Bu ameliyat genel anestezi altında 30-45 dakika gibi bir sürede yapılır. İdrar kesesi de bu ameliyatla olası gereken yere yerleştirilir kadın idrar kaçırma derdinden de kurtulur. Sıkılaşan vajinadan ilişkide kadın ve erkek haz alır ve doyuma ulaşır.

(Clitoroplasti) Hoodoplasti: Özellikle klitoris üzerindeki fazla derinin alınmasıdır. Bu operasyonun amacı hem estetik olarak görünümü düzgün hale getirmek, hem de fazla deri alınarak ilişkide artması ile hassasiyetin cinsel ilişkiden daha fazla zevk almak amaçlı yapılır.

Epizyo Nedbelerinin (Skar) Çıkartılması: Doğumda bebeğin rahat çıkartılmasını sağlamak için vajen girişinde (perine diye adlandırdığımız bölgede ) kesi yapılır. Buna epizyo denir. Epizyonun iyileşme süresindeki kötü gelişim sonucunda skar dokusu oluşur. Bu durumda cinsel ilişki sırasında ağrı, isteksizlik, tatminsizlik, görünüm bozukluğu gibi durumlarda özgüven eksikliğine neden olur. Bu operasyon lokal anestezi altında nedbe dokular çıkartılarak vajen girişi ve perinenin görünümü düzgün hale getirilir.

Kategoriler